Sektörün Buluşma noktası Growtech Eurasia

Growtech Eurasia’da bu yıl katılımcı ve ziyaretçilerimizin yüzlerini güldürecek çok sayıda yeniliğe imza attık. Öncelikle geçen yıl 40m2 olan fuar alanımızı 50 bin m2’ye çıkardık. 800’den fazla katılımcımızı ve 80 bini aşkın ziyaretçimizi ağırlayacağımız bu devasa büyüklükteki alanımızı en verimli şekilde kullanabilmek amacı ile salonlarımızı 4 farklı ürün ve hizmet grubuna göre konumlandırdık. Böylelikle ziyaretçilerimiz ilgi alanlarına göre, ‘Sulama ve Sera Teknolojileri’, ‘Bitki Besleme ve Koruma’, ‘Traktör ve Tarım Makineleri’ ile ‘Tohumculuk’ ana ve alt kategorilerindeki firmalara kolaylıkla ulaşabilecekler.

Growtech Eurasia olarak tarımsal üretimimizin ekonomimize sağladığı önemli katkıyı daha da büyütmek istiyoruz. Bildiğiniz üzere her yıl Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği organizasyonuyla Alım Heyeti Programı’na Growtech Eurasia’da evsahipliği yapmaktayız. Bu yıl, Alım Heyeti buluşmalarını, fuar alanımıza taşıyarak yaratacağı sinerjiyi daha da katlamayı hedefledik.

Bildiğiniz üzere, Growtech Eurasia Tarım Fuarımız aynı zamanda tarım sektörüne dair en yeni uygulamalar, teknolojik gelişmeler ve hizmetlerin paylaşıldığı bir merkez üssü. Bu misyona uygun olarak oluşturduğumuz Tarım Ödüllerini farklı bir konsepte yapıyoruz. Bu yıl Growtech Eurasia İnovasyon Tarım Ödülleri konusunda uzman seçici kuruldan geçtikten sonra, halk çiftçilerimiz tarafından oylanacak. Oylamalar fuarın 2. Günü akşama kadar devam edecek. Yarışmaya katılan firmaların ürünleri İnovasyon Alanında sergilenecek. İnovasyon alanında firmalar aynı zamanda ürün ve hizmetleri ile ilgili bilgi verme fırsatı da yakalayacaklar. İnovasyon alanının büyük ilgi göreceğine inanıyoruz.

 

Tarım sektörünün uluslararası lider buluşma noktası olan Growtech Eurasia fuarında her yılkinden daha verimli bir fuar geçirmeniz dileğiyle.